Zabezpieczenie Dziedzictwa dla przyszłych pokoleń

10-11 Października 2019

KRAKÓW, Klasztor Franciszkanów
Pl. Wszystkich Świętych 5

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Zapraszamy!

GALERIA 2019

Zapraszamy na 2 edycję
Targów Dziedzictwo
Zabezpieczenie Dziedzictwa dla Przyszłych Pokoleń

O targach

Targi Dziedzictwo „Zabezpieczenie dziedzictwa dla przyszłych pokoleń” są wydarzeniem, które ma na celu przybliżenie problemów jakim jest zabezpieczenie Dziedzictwa Kulturowego całego naszego narodu dla przyszłych pokoleń.

Jest to jedno z najważniejszych i unikalnych w Polsce wydarzeń, podczas którego spotykają się archiwiści, muzealnicy, bibliotekarze, konserwatorzy zabytków oraz eksperci z dziedziny Kultury. Miejsce spotkania i jego historia sprzyja wymianie wiedzy i doświadczeń.

Podczas dwóch dni targowych będą mogli Państwo zaznajomić się z interesującą tematyką wykładów, zapoznać z ofertę polskich i zagranicznych wystawców, obejrzeć wystawy tematyczne oraz wziąć udział w warsztatach.

Organizatorzy

35

Ilość Prelegentów

300

Miejsca na salach wykładowych

21

Ilość wystawców na dziś

371

Ilość gości I edycji

Dziedzictwo kulturowe ponad granicami

Pod koniec kwietnia br. Parlament Europejski przyjął decyzję w sprawie ustanowienia roku 2018 Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego. Celem inicjatywy jest uwrażliwienie mieszkańców Europy na wspólną historię oraz zwiększenie poczucia tożsamości europejskiej. Projekt zostanie wsparty z budżetu Unii Europejskiej kwotą 8 mln euro. Podczas 2018 roku odbędą się liczne wydarzenia promujące znaczenie i wartość dziedzictwa kulturowego. W wymianie doświadczeń i dobrych praktyk będą mogły uczestniczyć wszelkie organizacje działające na rzecz dziedzictwa kulturowego, ponadnarodowe sieci kulturalne, organizacje pozarządowe, młodzieżowe oraz stowarzyszenia kulturalne. Uczestnicy spotkań zwrócą również uwagę na wyzwania związane z ochroną historycznych dóbr, m.in.: zmiany cyfrowe, zagrożenia środowiskowe i klimatyczne oraz nielegalny handel dobrami kultury.

PLAN TARGÓW Dziedzictwo - Troska archiwów, bibliotek, muzeów i SAMORZĄDÓW

Dziedzictwo kulturowe ponad granicami

Patronat honorowy

DR TADEUSZ KRAWCZAK
DYREKTOR
ARCHIWUM AKT NOWYCH

PROF. JACEK MAJCHROWSKI
PREZYDENT
MIASTA KRAKOWA

ipn

Prezes IPN Jarosław Szarek
Doktor Nauk Humanistycznych

Patronat medialny

DW-ABC-LOGO-PATRONAT-MEDIALNY.png
FK-LOGO-PATRONAT-MEDIALNY.png
gmina-polska-winieta-2.jpg
2-3_1260_bG9nb19hMjRfMS5qcGc.jpg

Patronat

partnerzy

Rejestracja

Zapraszamy

10-11 Października 2019

Kraków Klasztor Franciszkanów
Pl. Wszystkich Świętych 5